21.04.2020

Онлайн-івенти: спроба хайпанути чи ефективний інструмент для бізнесу?

Який формат може бути для заходів в умовах карантину, для mmr.ua розповідає Сергій Родінов, співвласник івент-агенції Rockets, засновник Академії Івент Менеджменту.

Криза змінила всі плани: маркетингові стратегії коригуються, hr-стратегії розсипаються, як картковий будинок, а частина бізнесів більше ніколи не повернеться на ринок. Принаймні, в тому вигляді, в якому вони уснували «до».

Сьогодні я хотів би розповісти вам про вже набридлому всім «переході в онлайн», але в сфері своєї експертизи – сфері івентів.
Всі ми зараз працюємо віддалено, але бізнес-процеси продовжують йти своєю чергою. У багатьох компаній були заплановані тімбілдинги, конференції для клієнтів і партнерів, презентації нових продуктів/сервісів, іміджеві заходи. І більшість з них, на жаль, скасовують або просто переносять до періоду «покращень». На жаль, не кожен бізнес має сміливість і зухвалість адаптуватися до нових реалій і залишитися в грі. Але для тих, хто готовий – з’явився новий формат заходів – онлайн-івенти.

Як це працює, які завдання вирішить це інструмент і наскільки це актуально саме для вашого бізнесу – читайте нижче.
Приклад №1: на травень у вас запланована презентація нового сервісу або продукту. Показати його клієнтам/партнерам – життєво важливо, так як якщо не покажете зараз, старт продажів доведеться відкласти. А ваша аудиторія вийде з карантину навіть не знаючи, що у вас з’явилося щось нове.
Це завдання допоможе вирішити новий, набираючий обертів формат, VR-заходів.

Як це працює – 7 кроків:
1. перший етап, як і в офлайні: створюється концепція, сценарій івенту, підбирається офлайн-локація для трансляції;
2. під вас індивідуально розробляється нова або ж брендується готова віртуальна локація;
3. створюються аватари спікерів і 3D-прототипи продуктів, які ви хочете продемонструвати;
4. учасникам вашого заходу приходить запрошення з описом заходу та інструкцією: в форматі звичайного посилання, або ж, під запит, більш креативне – з доповненою реальністю або іншим інтерактивом;
5. в день Х кур’єри розвозять окуляри віртуальної реальності (дотримуючись усіх запобіжних заходів і дезінфекції, звичайно), учасники проходять міні-навчання і віртуальний тур по локації;
6. під час заходу учасники відчувають повний ефект присутності на конференції, залучаються до процесів за допомогою інструментів гейміфікація івенту, а також вільно спілкуються між собою;
7. аудиторія дізнається про ваш новий продукт навіть під час карантину та ізоляції.

Переваги VR-заходів – wow-ефект, статус бренду-інноватора і першопрохідника, інфопривід для ЗМІ. Є нюанс – це недешево. Але воно того варте, повірте. Цей формат івентів є універсальним. Більш спрощену його версію можна використовувати і для класичних конференцій і навіть корпоративних заходів.
Приклад №2: в компанії необхідно провести стратсессію, панельну дискусію, навчальний івент для співробітників або ж конференцію. Якщо перенести – втрачається найголовніший ресурс – час.

У цьому випадку на допомогу приходять класичні стріми. Але, звичайно ж, я зараз не про найпростіший метод: зателефонувати через Skype/Zoom і просто поговорити на фоні шпалер.

Існуючі платформи для стрімів:
• Facebook;
• Youtube;
• створення окремої сторінки на вашому сайті;
• використання готових стрімінгових сервісів.

І для того, щоб ваш івент був чимось більшим, ніж просто конференц-колл з використанням вебкамер – необхідно підключити фантазію.
Як це працює (спойлер: аналогічно, тільки без VR-окулярів):
1. підбір локації для трансляції, розробка концепції та сценарію, надсилання запрошень;
2. організація зйомки і трансляції, режисура і контроль знімального процесу;
3. учасники отримують запрошення і приєднуються до стріму, беруть участь в обговореннях /чатах і навіть можуть відвідувати різні «кімнати» зі спікерами (якщо трансляція ведеться на спец. платформі).

Зйомку можна проводити в орендованій фотостудії/павільйоні/TV-студії або ж організувати її прямо на локації спікера/спікерів, задекорувавши під концепцію заходу. Якщо у вас формат конференції – можливо встановити спеціальний подіум, для більшої офіційності заходу.
Також можна вести трансляцію на фоні «зеленки» (зелена циклорама). Це дозволить вам створити будь-який фон для стріму і занурити учасників в тематику заходу.

Цікавою ідеєю, яку ми збираємося реалізувати для одного з клієнтів, є регулярна зйомка випусків новин компанії на локації, задекоровано під справжню TV-студію. Раз на тиждень співробітники будуть отримувати повноцінний випуск новин, в якому СЕО компанії буде повідомляти про важливі події, підтримуючи командний дух.

Загалом, як бачите, варіантів багато. Зараз нам всім важливо не здаватися і вриватися в онлайн івент-маркетинг усіма можливими способами, щоб залишатися в тренді і завжди бути на крок попереду конкурентів.

Стаття за посиланням…

Ку! А ми знаємо де дістати гравіцапу