18.12.2019

Новорічні традиції в офісі: 6 атмосферних ідей

Офіс часто є для нас другою домівкою. Зазвичай команда стає майже сім’єю, а у кожної родини обов’язково мають бути свої традиції. І якщо у вашому колективі досі немає традицій – саме зараз варто їх започаткувати. Бо коли ще це робити, як не напередодні Нового року? Ідеями з практики свого колективу ділиться Ната Родінова, співвласниця івент-агенції Rockets та студії корпоративних подарунків Rockets Gifts.

Традиції об’єднують та створюють відчуття причетності до чогось більшого. Як івенти, вони мають важливі цілі: підвищення лояльності до компанії, тімбілдинг, мотивація тощо.

 

1. Щорічна піжамна вечірка

Ціль: створити атмосферу домашнього затишку та релаксу.

Реалізація: весь колектив протягом робочого дня ходить у піжамах. Ми також провели фотосесію в стилі «хюгге», пили какао з маршмелоу та ввечері організували танці в піжамах та змагання з бою подушками. Відірвались усі!

Порада: ніколи нікого не примушуйте приходити в піжамі, адже деякі люди можуть соромитися. Запропонуйте альтернативу – наприклад, спортивний костюм.

Результат: більш теплі відносини між колегами (адже як можна злитися, коли твій опонент у рожевій піжамці?) та безліч фотографій у соціальних мережах співробітників.

 

2. Подякуй ближньому

Ціль: піднести командний духдати можливість кожному відчути свою важливість.

Реалізація: на ресепшені поставили коробочку для подяки і протягом тижня всі кидали туди анонімні записки з вдячністю будь-якому колезі. Після цього офіс-менеджер урочисто роздала записочки і кожний отримав свою купу вдячностей.

Порада: дайте завдання комусь відповідальному постійно нагадувати про тиждень вдячності.

Результат: обійми, розчулені сльози, репліки «я теж тебе люблюююю»… Що ще треба?

 

3. Як же без КСВ

Ціль: практичне втілення ідеї соціально відповідальної компанії.

Реалізація: щорічний День святого Миколая для дитбудинку. Діти пишуть листи з побажаннями щодо подарунків, ви – колективно закупаєте все необхідне і їдете вітати.

Порада: обирайте дитбудинки, віддалені від міста. Дуже часто саме вони потребують допомоги найбільше.

Результат: переоцінка цінностей і корисна справа.

 

4. Конкурс на найкращий новорічний декор

Ціль: підняти дух конкуренції і прикрасити офіс.

Реалізація: змагання між відділами на найкраще оздоблення кабінету/робочої зони. Не ставимо ніяких обмежень! Креатив – наше все.

Порада: реалізовуйте цю традицію, тільки якщо у вас великий офіс. У компанії на 10 людей ви ризикуєте перетворити приміщення на новорічну вакханалію.

Результат: новорічна гонитва між відділами та святковий настрій на весь грудень.

 

5. Премія креативних номінацій

Ціль: просто фан.

Реалізація: вигадайте цікаві номінації на кшталт «відчайдушний кофеман», «хронічний запізнювальник», «людина-обіймашка» та проведіть таємне голосування.

Порада: ніколи не використовуйте образливі номінації. Навіть якщо дуже хочеться.

Результат: купа позитивних емоцій.

 

6. Незмінна класика

Ціль: додати новорічної атмосфери.

Реалізація: організація класичного обміну подарунками – «Таємний Санта». Якщо ви досі його не проводите – то варто терміново почати. Ми реалізовуємо цю традицію через онлайн-сервіси, які дозволяють рандомно розподілити учасників та навіть створювати анонімні списки побажань, які побачить тільки твій «Санта». Автоматизація!

Порада: обов’язково затвердіть бюджет подарунку. Щоб не сталося так, що хтось подарує колезі крутий павербанк, а сам отримає ручку.

Результат: +100500 балів до святкового настрою.

 

Бонусні традиції на кожний день

У нас є ще традиція ранкових танців щопонеділка, скажених танців у гримерці перед івентом, а також розклеювання мотиваційних записочок у найнесподіваніших куточках офісу. Також ми постійно проводимо тематичні п’ятниці/середи/понеділки (потрібне підкреслити): день здорового харчування, обіймів, розмов тільки англійською та ще купу «днів».

Прислухайтесь до колективу, ввімкніть креатив та ніколи не нав’язуйте будь-які активності. Та буде вам щастя і зіркова команда!

Опублікованно на ресурсі prohr.rabota.ua