01.12.2020

Тимбілдинг онлайн. Як залишатися поруч з командою на відстані?

Автор матеріалу

Інноваційна консалтингова компанія MDCONSULT. Вирішує ключові завдання бізнесу у сфері управління людськими ресурсами, за допомогою: рекрутингу, hr-консалтингу, автоматизації процесів. Якщо у вас виникають питання, пов’язані з плинністю кадрів, нестачею гідних спеціалістів на ринку праці, зменшенням ефективності роботи колективу на фоні поточної ситуації у світі — MDCONSULT поряд! Заповніть заявку у нас сайті та отримати професійну консультацію.

Контент про дистанційну роботу та її організацію заполонив простори інтернету. Інформацію можна знайти на будь-який смак. А що на рахунок практичної користі цього контенту?

Ми зіштовхнулися з гострою потребою та запитом від лідерів  компаній, з яким працюємо. Запит досить простий, але надзвичайно важливий: Як у форматі віддаленої роботи, підтримувати команду та займатися тімбілдінгом? Не просто на словах та на папері. Як справді ефективно взаємодіяти з командою та залишатися на одній хвилі? 

Ми підготували для вас ідеї для тімбілдінгу онлайн та інших способів демонстрації команді, що ви поряд і все буде добре! Читайте обережно, адже застосування цих рекомендацій дає позитивні результати!  

Марафони

Швидкий та ефективний спосіб створити відповідний настрій та підтримати колектив. Просте фото свого робочого місця здатне зробити атмосферу комфортною та викликати ланцюгову реакцію. Ми спіймали цю хвилю і назвали її «Тут і зараз», наша команда підтримала ініціативу, в хід пішли коти, квіти, креативно оформлені робочі місця та навіть дитячі стільці.

Отримавши позитивну реакцію, ми рухалися в даному напрямку та зробили на ньому акцент: тепер будь-який флешмоб раз в тиждень є звичною практикою, яка допомагає нам залишатися поруч на відстані. 

Форматів та ідей існує безліч. Обирайте те, що подобається найбільше: 

  • марафон корисних звичок (можна, до речі, пов’язати з прокачуванням софт-навичок);
  • колективний вибір цікавої книги та подальше обговорення після прочитання;
  • спортивні змагання, наприклад, планки чи присідання;
  • найкреативніше місце роботи в домашніх умовах;
  • рекомендація тижня від колеги (корисні ресурси, фільми, тренінги);
  • піжама дня.

Адаптуйте умови для своєї команди. Головне це легкість та щирість, тоді все спрацює. 

Онлайн-посиденьки

Щоб не сумувати в п’ятницю ввечері наодинці, потрібно зустрітися зі своїми колегами та весело провести час. Запропонуйте вийти на зв’язок на чашку теплого чаю чи чогось міцнішого. Це дуже корисний формат тімбілдінгу, адже вам як лідеру необхідно знати, як себе почуває колектив. У ваших силах організувати розмову, під час якої кожен з колег може висловитись, поділитись новинами чи переживаннями. Таким чином ви підтримаєте свою команду та передасте їй чітке усвідомлення, що вони не одні – поряд колеги!

Обмін досвідом

В нашій компанії працюють дуже різнопланові фахівці, які постійно ділять своїм досвідом. Раніше цей обмін відбувався на обідніх перервах чи святкуваннях. Віддалений формат — привід відмовитися від традицій? Певно, що ні. Ми створили власний внутрішній університет, де кожен співробітник може обрати дату та тему й поділитися з колегами корисною інформацією. Таким чином, здійснюємо обмін знаннями в команді. Zoom, ідеально підійшов для цього завдання і не обов’язково за основу брати робочі питання. Все залежиться від вас, форматів безліч: дискусійний клуб, брейншторми, тематичні вечори.

Бізнес-ігри

Різноманітні бізнес-ігри, на кшталт, популярних  «управлінських поєдинків», теж чудово переносяться в онлайн формат. Учасники разом вирішують реальні бізнес-кейси, а потім голосують за рішення, яке сподобалося  «ігровою валютою». Така механіка дозволяє у формі гри опрацювати знання та є корисним прокачуванням багатьох навичок. Поєднуйте корисне з розважальним.  

Speaking Club

Вивчення англійської мови завжди буде актуальним і важливим для будь-якого фахівця. Організуйте онлайн вивчення англійської чи іншої іноземної мови. Можна запросити кваліфікованого спеціаліста, який допоможе зробити це максимально корисно та інформативно в zoom-режимі.  

Чати, де немає роботи

Одне з найважливіших моментів тімбілдінгу онлайн — це правильна комунікація. Ми створили чат для неформального спілкування в telegram та групу у facebook для розміщення нових, важливих оголошень та FAQ. Важливо обирати різні месенджери, щоб співробітники чітко розуміли, де їм шукати необхідну інформацію по роботі, а куди скинути мем, хороший фільм чи просто написати про все та ні про що. Свобода думки та слова — це рятівна пігулка для усвідомлення причетності людини до команди навіть на відстані. Підтримуйте цю ініціативу.  

У підсумку

Форматів та ідей незліченна кількість — все залежить від нашого бажання бути поруч з командою. Головне — позитивно думати та швидко адаптуватися до реалій, які нам диктує вже зовсім новий світ. Ви, як лідер — ключовий гравець, від якого залежить загальна атмосфера, мотивація та командний дух. Налаштовуємося на краще та створюємо всі умови для ефективної роботи самостійно.

А якщо вам потрібна допомога в організації структурованої роботи вашої команди, яка має працювати на результат. Аудит та оцінка поточної ситуації чи ефективне рішення, яке зупинить «плинність кадрів» у цей непростий час — ми поряд! Завітайте на наш сайт, заповніть анкету та отримайте первинну консультацію спеціалістів з консалтингу та рекрутингу.

Організовуємо івенти всесвітнього масштабу